Kalite İnsan Kaynakları

2019 Bakıcı Ücretleri

BLOG

Kalite İnsan Kaynakları
2019 Bakıcı Ücretleri

BAKICILARIN ÜCRETLERİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Günümüzde danışmanlık firmalarının verdiği önemli hizmetler arasında yaşlı ve hasta bakıcısı, çocuk bakıcısı, ev ve villa personeli, oyun ablası, günlük temizlik elemanı bulunmasına yardımcı olmak vardır. Yardımcı personeller hepimizin hayatında dönem dönem ihtiyaç duyduğu kişilerdir. Bu noktada ise bizimle birlikte çalışacak doğru adayı bulma yolculuğunda güven, doğruluk, sevgi oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Bu süreç içerisinde her bireyin ya da ailenin aklına sıkça takılan sorular da yer almaktadır. ‘Bakıcı ücretleri ne kadar?, Bakıcı seçerken nelere dikkat etmeliyim?, Bakıcı fiyatları neye göre değişmekte?, Benim için hangi bakıcı idealdir?’ vb. şeklindedir.

Öncelikli olarak bu noktada önemli olan güvenilir ve doğru danışmanlık firmasını seçmektir. Size güvenilir, referanslı ve deneyimli adaylar sunabilecek bir şirket ile çalışmanız doğru olacaktır. Sonrasında geriye yalnızca ihtiyacınızı belirlemek ve doğru rotada ilerlemek kalacaktır.

Kalite İnsan Kaynakları olarak sunduğumuz hizmetler ve adayların ücret beklentileri hakkında bilmeniz gerekenler:

  1. Eğer ihtiyacınız olan bir bebek bakıcısı ya da profesyonel dadı ise adayların değişen özelliklerine ve donanımlarına göre ücret beklentileri olacaktır. Profesyonel dadılar çoğunlukla üniversite eğitimi almış, çocuk gelişimi hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olan, yalnızca bebeğinizin gelişimi ve büyümesi ile ilgilenen, ev işlerine karışmayan ancak çocuğunuzun banyosundan-oyun saatine-uyku düzenine kadar her şeyiyle ilgilenen adaylardır. Profesyonel dadılar bebeğinizi yeni doğandan alıp (0 aylık) okula başlama yaşına kadar bakım vermektedirler. Genelde yatılı olarak çalışan Türk profesyonel dadıların ücret beklentileri 5000 TL den başlar, yabancı profesyonel dadıların ücretleri ise, 1000$ dan başlayıp deneyimlerine donanımlarına tecrübelerine göre değişmektedir.
  2. Çocuk bakıcısı ise Yatılı/Gündüzlü çalışma şeklinde Türk ve diğer uyruklardan olmak üzere iki gruba ayrılırlar. Çocuk bakıcıları çocuğunuz için öncelikli olsa da aynı zamanda ev işlerine de destek olmaktadır. Bu adayların ücretleri ise sahip oldukları donanımlara, tecrübe sürelerine, yabancı dil bilgisine sahip olup olmama durumlarına göre değişkenlik göstermektedir. Türk/Yabancı gündüzlü adayların ücret beklentileri 2500/2800 TL şeklinde iken, yatılı adayların ücret beklentileri 3000 TL den başlayıp deneyimlerine donanımlarına tecrübelerine göre değişmektedir.
  3. Verilen hizmetler arasında yer alan bir diğer kategori ise oyun ablaları ya da abileridir. Bu kişiler ortalama 20-25 yaş arasında, üniversite eğitimini yeni tamamlamış ya da devam eden adaylardan oluşmaktadır. Haftada birkaç gün çocuğunuzun ödevlerine yardım etmek, kaliteli vakit geçirmesi için yardımcı olmak, onunla oyun oynamak, aktivite yapmak, yabancı dil öğretmek gibi görevleri bulunan bu adaylar genelde günlük ücret talep ederler ve talep ettikleri rakamlar 50 TL / saat şeklindedir.
  4. Hasta ve yaşlı bakıcısı olan adayların ise, sahip oldukları hemşirelik diplomalarına, donanım ve deneyimlerine göre ücret beklentileri değişmektedir. Hastanede ya da evde yatan yatalak/ayakta hastalarınız için profesyonel hasta bakımı yapan hasta bakıcılar ya da hemşireler sizlere sunulmaktadır. Günlük ya da haftalık hizmet alabileceğiniz gibi aylık olarak da hizmet alabilirsiniz. Günlük hasta bakıcı ücretleri 250/500 TL arasındayken, aylık ve yatılı olarak çalışan bakıcı ücretleri ise 3000 TL den başlayıp deneyimlerine donanımlarına tecrübelerine göre değişmektedir.
  5. Yaşlı bakıcılar ise, çoğunlukla yalnız geçinemeyen yaşlı anne-babalar için hem onların bakımından hem de evin düzeninden sorumlu olan kişilerdir. Genelde yatılı olarak çalışan yaşlı bakıcı adayların ücret beklentileri ise 3000 TL şeklindedir. Gündüzlü olarak çalışan adaylar ise 2500/2800 TL aralığında ücret talep ederler.
  6. Bunun haricinde ev ve villa personeli olarak çalışan adaylar bulunmaktadır. Bu adaylar çoğunlukla eşli olarak çalışmaktadır. Erkek aday evin bahçe, havuz, şoförlük gibi işlerini hallederken kadın aday ise temizlik, yemek, ütü gibi işlerini halletmektedir. Adaylar yatılı olarak çalışırlar ve talep ettikleri ücretler eşli olarak 6000/6500 TL şeklindedir.
  7. Günlük temizlik hizmeti veren adaylar örneğin haftanın belli bir günü gelerek tüm evin temizliğini, ütüsünü yapar ve ücret beklentisi 200 TL şeklindedir. Bunun yanı sıra gündüzlü olarak çalıştırabileceğiniz temizlik elemanları bulunmaktadır. Bu adaylar her gün belli saatler arasında evin yemek, temizlik, ütüsünü yapar. Ücret beklentileri ise ortalama olarak 2500/2800 TL şeklindedir.

Yabancı Bakıcı Ücretleri;

  • Filipinli Bakıcı; Yatılı= 800$ dan, Gündüzlü= 700$ dan başlamaktadır. 
  • Etopya, Uganda, Gana vb. Bakıcı; Yatılı= 600$ dan, Gündüzlü= 500$ dan başlamaktadır.
  • Nepalli Bakıcı; Yatılı= 700$ dan, Gündüzlü= 600$ dan başlamaktadır. 

Başta da belirtmiş olduğumuz gibi yardımcı personel alımında en önemli noktalardan birisi sizin ihtiyaçlarınızla en doğru ve iyi şekilde eşleşen adayı bulmaktır. Siz kriterlerinizi ve beklentilerinizi belirledikten sonra bunu bizlerle paylaşırsınız. Süreç içerisinde firmamız sizin kriterleriniz doğrultusunda en uygun adayları size sunar ve sizler için geriye yalnızca içinize sinen adayı seçmek kalır.

* Belirtilen ücretler 2019 yılına aittir ve her yıl belli oranlarda değişkenlik göstermektedir. 

* Tüm ücretler genel ortalama alınarak yazılmıştır. Karşılıklı görüşmelerde değişkenlik gösterebilir. 

Çünkü, sizlere yardımcı olabilmek adına daima güven ve sevginin en büyük KALİTE olduğunu bilerek çalışmaktayız!

Kalite İnsan Kaynakları

Etiketler: 2019 bakıcı fiyatları bakıcı fiyatları çocuk bakıcısı bebek bakıcısı yaşlı bakıcısı hasta bakıcısı filipinli bakıcı etopyalı bakıcı ugandalı bakıcı nepalli bakıcı bakıcı arıyorum bakıcı bul çocuk bakıcısı arıyorum bebek bakıcısı arıyorum yaşlı bakıcısı arıyorum hasta bakıcısı arıyorum