Kalite İnsan Kaynakları

Filipinli Bakıcı

BLOG

Kalite İnsan Kaynakları
Filipinli Bakıcı

FİLİPİNLİ BAKICILAR HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

            Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen ve giderek bilinirliği artan Filipinli bakıcılar çocuklarına bakıcı arayan anne-babalar tarafından sıkça tercih ediliyor. Her anne-baba için oldukça zorlu olan bu süreçte çocukları için en doğru ve en iyi bakıcıyı bulmak önemli noktalardan biri haline geliyor. Ebeveynlerin hem kendi kriterleri hem de çocuklarının ihtiyaçları doğrultusunda en uygun adayı bulma süreci zorlu ve bazen uzun olsa da profesyonel hizmet veren kişilerce kolayca hedeflerine ulaşmaları mümkün oluyor.

            Özellikle İngilizce konuşuyor olmaları açısından dikkat çeken Filipinli bakıcılar ise, anne-babalar tarafından tercih edilmeye başlandı. Sahip oldukları yetenekler, yeterlilikler ve özelliklerle birlikte Filipinli bakıcılar çocuğu için en iyisini arayan ebeveynlerin listesine bir numaradan yerleşmeyi başardı.

            Peki, Filipinli bakıcılar hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir?

  • Öncelikle, Filipinli bakıcılar özel danışmanlık şirketleri aracılığı ile ülkelerinden gerekli izinler ve belgeler alındıktan sonra Türkiye’ye gelmektedirler. Her adayın mutlaka çalışma ya da oturma izni bulunmaktadır.

  • Her aday mutlaka özgeçmiş, İngilizce bilgisi, meslek yeterliliği gibi noktalar denetlendikten ve başarılı bulunduktan sonra aday havuzuna eklenerek gerekti görüşmeler için yönlendirilir.

  • Filipinli bakıcıların pek çoğu ülkelerinde üniversite mezunu, iyi bir İngilizce bilgisine sahip kişilerdir.

  • Filipinli bakıcıların en önemli özelliklerinden birisi çocukları çok seviyor olmalarıdır. Bu durum onların önceliğini “çocuk” haline getirmektedir. Örneğin, çocuk oyun oynamak istediğinde ev işlerini bir kenara bırakır ve önce onunla oyun oynar.

  • Filipinli bakıcıları diğerlerinden ayıran bir diğer önemli özellik ise, İngilizce dil bilgisine sahip olmalarıdır. Sürekli olarak İngilizce iletişim kurması sayesinde çocuğunuz ikinci bir dil öğrenerek büyüme ayrıcalığına sahip olacaktır.

  • Filipinli bakıcılar pek çok farklı diğer ülke vatandaşlarına göre oldukça çalışkanlardır. Hem çocukla ilgilenmek ve onun bakımı hem de ev işleri anlamında tertipli, düzenli, titiz çalışanlardır.

  • Filipinli bakıcılar yalnızca çocuğun bakıcısı değil bir süre sonra ebeveynlerin de sağ kolu haline gelmektedir. Çünkü çalışkanlıklarından ötürü Filipinli bakıcılar evin alışverişini yapmaktan tutun da çocuğunuzu parka götürmeye kadar pek çok işi sizin için halledebilir.

  • Filipinli bakıcılar diğer ülke vatandaşlarına göre biraz daha yüksek maaşlar talep etmektedir. Bu durum kimi zaman aileler tarafından eleştirilse de sahip oldukları yetenekler, dil bilgisi ve işlerini iyi yapmaya düzeyleri gözlemlendiğinde aldıkları maaşı hak ettikleri aşikârdır.

  • Filipinli bakıcılar çoğunlukla bebek ve çocuk bakımında deneyimli, referansları düzgün adaylardan oluşmaktadır. Bu da işlerini saygı duyarak ve özenerek yapmalarından dolayı sağlam referansları olduğu anlamına gelmektedir.

      Özetle, Filipinli bakıcıların işini çok seven, çocukları çok seven, çalışkan, temiz, özverili, yetenekli kişiler olduğunu söyleyebiliriz. Ebeveynler için bakıcı bulma süreci oldukça stresli ve kimi zaman zorlu olmaktadır çünkü her anne-baba çocuğunu emanet edeceği en doğru adayı bulmak ister. Bu noktada sizler de Kalite İnsan Kaynakları’nın profesyonel ekibinden destek alıp, sizler için bu süreci kolaylaştırmalarına ve sizin için en doğru olan adayı bulmalarına olanak sağlayabilirsiniz.

      Sevgi ve güven dolu bir süreç dilerim…                                                                                   

                                                                                                    Psikolog Merve KUŞCU

Etiketler: günün bloğu filipinli filipinli bakıcı filipinli bakıcılar hakkında bilmeniz gerekenler bakıcılar hakkında bilmeniz gerekenler ingilizce bilen bakıcı ingilizce bilen filipinli bakıcı filipinli bakıcı arıyorum bakıcı arıyorum ingilizce bilen bakıcı arıyorum filipinli bakıcılar kimdir