Kalite İnsan Kaynakları

Yeni Eğitim Öğretim Yılı

BLOG

Kalite İnsan Kaynakları
Yeni Eğitim Öğretim Yılı

YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

Sonunda biz ebeveynlerin dört gözle beklediği okul maratonu yarın başlıyor. Miniklerimizin yaptığı heyecanlı rengarenk kırtasiye alışverişleri, okul ayakkabıları, çantalar hepsi hazırlandı. Yeni başlayacak olanların alışma telaşları şimdiden zihnimizi doldurdu.

Kimi çocuklarımız heyecanla bir yıl önceki arkadaşlarına kavuşmayı beklerken kimileri de anne-babalarından ayrılmak zorunda kalmakla okulda eğlenmek arasında seçim yapmanın zorluğu içerisinde.

Liseli gençlerimiz sınava bir adım daha yaklaştıkları için stresli olsalar da özgürlüğe ve hayallerini kurdukları üniversite hayatına giden bu yolda stresle baş edebilmeyi öğrenme sürecinde.

Biz ise onları okula gönderdikten sonra yapacağımız işler ve planlamalarla yoğun hayatın içinde koştururken okul bittikten sonra çocuklarımızdan dinlediğimiz okul maceralarıyla derin bir nefes alacağız.Onları yetiştirirken verdiğimiz tavsiyelerin ve eğitimlerin hasatlarını okuldaki sosyal beceri ve iletişimlerinde görmenin heyecanı içinde her gün merakla bugün nasıl geçti günün diye sormaktan usanmayacağız. Koskoca bir yıl, uzun bir maraton iyi ve kötü bir sürü anı biriktirecek bize. Ama en önemlisi onların mutluluğu ve aramızdaki iletişimin hep güçlü kalması.

Çocuklarımız yepyeni deneyimlerle, yeni sosyal ilişkiler ve arkadaşlıklarla kim bilir hangi maceralar yaşatacaklar bize.

Bizlere sabırlı, onlara da bol başarılara imza atacağı, zihinlerinde unutulmayacak anılar biriktireceği güzel bir yıl geçirmek dileğiyle…

Psk. Rabia AYDIN

Etiketler: günün bloğu yeni eğitim öğretim yılı yeni eğitim yılı yeni öğretim yılı eğitim yılı öğretim yılı 2018-2019 eğitim yılı 2018-2019 öğretim yılı okullar açılıyor 17 eylül okul zamanı ebeveyn okul maceraları okul heyecanı eğitim önemli 17 eylül okullar açılıyor bakıcı bul bakıcı arıyorum meb