Kalite İnsan Kaynakları

Oturma ve Çalışma İzni İşlemleri

Kalite İnsan Kaynakları

ÇALIŞMA İZNİ

Oturma ve çalışma izni almak için tüm işlemlerinizi A'dan Z'ye takip ederek başvurunuzu sonuçlandırabiliriz. Nasıl oturma ve çalışma izini alabilirsiniz merak ediyorsanız bize danışın.

Türkiye Cumhuriyeti Kanunu 6735 sayılı Yabancıların Çalışma İzni Kanunu uyarınca çalışmak isteyen yabancıların çalışma izni alması gerekmektedir. Yabancı Şubeden alınmış en az altı (6) ay süreli ikamet tezkeresi (Öğrenim amacı hariç) sahibi olan yabancıların işverenleri Çalışma Bakanlığa online Çalışma izni başvuruyu müşterileriz adına yapar ve titizlikle takibini yaparız. Yurt dışı başvurularında ise, uyruğunda bulunduğu ülkedeki T.C. dış temsilciliğine giderek çalışma vizesi başvurusunda bulunması ve oradan kendisine verilecek olan 16 haneli referans numarasını bize bildirmesi, bu referans numarasını kullanarak online Çalışma izni başvurusu yapar takibini yaparız.

OTURMA İZNİ

Yurt dışından Türkiye gelen yabancı uyruklu vatandaşların kaçak duruma düşmemeleri için vize süresinin son 10 günü içerisinde Göç İdaresi Başkanlığına online olarak başvuru yapıp randevu almaları gerekmektedir. Şirketimiz en uygun sigorta şirketi ile anlaşmış sigorta ve randevu alma konusunda yabancı uyruklu vatandaşlara yardımcı olmaktadır.