fbpx

Bakıcı Seçiminde İlk Yardım Eğitimi

Bakıcı Seçimi

Bakıcı seçerken pek çok anne – baba için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunların başında ilk yardım eğitimi gelir. Yaşanması muhtemel acil durumlara karşı doğru ve zamanında müdahale sayesinde çocuğun hayatını güvene almak ilkyardım ile mümkündür. Bu nedenle de bir bakıcı tercih ederken ilkyardım konusunda bilgili alternatifleri değerlendirmek şart. Siz de bakıcı arıyorum diyorsanız ilkyardım eğitimini dikkate alarak sizin için en uygun seçimi yapmayı tercih edebilirsiniz.

Bakıcı Seçiminde İlk Yardım Neden Önemlidir?

Ebeveynler için bakıcı seçerken dikkat edilen pek çok detay vardır; eğitim, bilgi, tecrübe, önceki deneyimler, yaş ve dil becerileri. Ama çoğu ebeveyn tarafından göz ardı edilen bir konu var ki o da ilkyardım. Çoğu ebeveyn için ilkyardım nedir? sorusu dahi bakıcılara yöneltilmemektedir. Bu da riskli durumlarda bakıcıların çaresiz kalmasına neden olabiliyor. Ancak bakıcı seçerken ilk yardım bilgisi olan personeli tercih etmek büyük avantajlar getirir. Neden mi?

Bakıcı seçerken çocuğun güvenliğini ve sağlığını ön planda tutmanız şart. Bunun için de aşağıdaki risklere karşı birikimi olan bir bakıcı tercih ettiğinizden emin olmalısınız.

  • Boğulma
  • Düşme ve Çarpma
  • Kırık ve Çıkık
  • Yanık
  • Yaralanma
  • Yüksek Ateş
  • Zehirlenme

Bakıcının İlk Yardım Eğitimi Bilmesi Gerekli midir?

Bebeğiniz ya da çocuğunuzla gün boyunca ilgilenecek bir bakıcı seçerken hangi yeterlilikleri aramanız gerektiğini bilmiyorsanız ilk sıraya mutlaka ilkyardım eğitimini koymalısınız. Çocuğunuzun yaşı ne olursa olsun daima risklerle karşı karşıya kalacağını bilerek hareket etmelisiniz. Bu çerçevede yukarıda bahsi geçen durumlara karşı çocuğunuzu koruma altına almalısınız.

İlkyardım bilmeyen bir bakıcı seçmenin neden olacağı olumsuzlukların önüne geçmek istediğinizde bakıcınızın ilk yardım eğitimini kısa sürede almasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle güvenli bir bakıcılık süreci ortaya çıkarken sizin de endişeleriniz ortadan kalkar.

Kalite İK olarak ilkyardım bilen bakıcılar sayesinde ebeveynlerin bakıcı taleplerine cevap veriyoruz. Bebeklerin ve çocukların bakımını güvenle gerçekleştirirken bütün ihtiyaçları profesyonellikle karşılıyoruz. Siz de he bakıcı bulmak hem de ilkyardım konusunda olumlu yanıt almak mı istiyorsunuz? Bizimle iletişime geçerek bu konuda destek alabilirsiniz.

Leave a Comment