Eğitimli Hasta Bakıcı Nedir?

Eğitimli Hasta Bakıcı Nedir?

Eğitimli hasta bakıcı, evde bakım hemşireleri gibi tıbbi bakım sağlamazlar. Ancak hemen hemen her şeyi yaparlar. Her durum ve her hasta benzersizdir. Bir kişinin, okumasını veya faturalarını ödemesini engelleyen bir göz hastalığı olabilir. Bir başkasında, köpeğini yürüyüşe çıkarmayı çok acı veren artrit gibi eklem hastalığı olabilir. Bu durumlarda hasta ve yaşlı bakımı sunan kişilerden destek alınarak çeşitli ihtiyaçların karşılanması sağlanmaktadır. Örneğin Alzheimer hastalarının yaralanma riski daha yüksektir. Sobayı kapatmayı unutabilir veya dengesini kaybedip düşebilirler. Belki de artık banyo yapma, kıyafetlerini değiştirme veya gerektiğinde kalkma ve tuvalete gitme becerisine sahip değillerdir.

Eğitimli Hasta Bakıcı İle Çalışmanın Artıları

Refakat

Evde bakıcı aynı zamanda yaşam ortamını iyileştiren hizmetler de sunar. Hasta bakıcısının görevleri aşağıdaki gibidir.

  • Müşteriyi meşgul etmek için rekreasyonel aktiviteler planlama
  • Onları yürüyüşlere çıkarın veya orta düzeyde egzersiz yaparak onlara rehberlik etme
  • İlaçların zamanı geldiğinde onlara hatırlatma
  • Randevu ayarlayın ve onları taşıma
  • Alışveriş listeleri hazırlama
  • Onlara kitap, gazete okuma
  • Hastaları komşularını ziyaret etmeye veya arkadaşlarıyla buluşmaya götürme
  • Postaları ve faturaları organize etme

Kişisel Bakım

Yaşlanan bir ebeveyne kişisel bakım sağlamak göz korkutucu bir görev olabilir. Yaşlıların mahremiyetlerine ve onurlarını korumalarına verdikleri önem, bu bakımı sakinleştirici bir ortamda almayı zorunlu kılar. Genellikle şefkatli bir bakıcı, kendi başınıza rahatsızlık duyabileceğiniz bir dizi kişisel görevi yerine getirmede yapılandırılmış yardım sağlayabilir. Aslında, yaşlanan ebeveyninizin tam olarak ne yaşadığını ve ne ölçüde bakım sağlamanız gerektiğini bilmek zordur. Hasta bakıcı hizmeti sunan kişiler, çok çeşitli müşterilerin ihtiyaçlarını anlamak için dikkatlice seçilmiş ve eğitilmiştir. Yaşlıları rahatlatan ve daha rahat yaşamalarına yardımcı olan bir ortamı nasıl yaratacaklarını bilirler.

Egzersiz Yardımı

Hafif egzersiz bile kan akışını iyileştirmeye yardımcı olur, zihni zinde tutar ve daha enerjik hissetmelerini sağlar. Egzersiz, gerginliği ve kaygıyı gidermeye yardımcı olur ve depresyon için en iyi doğal tedavi yöntemidir.

Eğitimli Hasta Bakıcı Neden Tercih Edilmelidir?

Eğitimli bir bakıcı; refakatçi bakımı, evde bakım veya kişisel bakım sağlar. Her kişi, bireyin ihtiyaçlarına odaklanan kişisel bir bakım planına ihtiyaç duyar. Gereken saat sayısı ve sunulan belirli hizmetler, kişinin fiziksel ve zihinsel sınırlamalarına bağlıdır. Siz de hasta bakıcı arıyorum diyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Eleman Arıyorum İş Arıyorum