Aradığınız Bakıcı 1 Gün İçinde Hazır!

Aile Şoförü

Bireylerin gündelik ulaşımı için yardımcı olan makam ve aile şoförü, hizmet sektöründe büyük yere sahiptir. Belirli eğitimlere tabii tutulan bu kalifiye elemanlar sayesinde özel bir deneyim yakalamak mümkündür. Bu noktada doğru adayın seçimi oldukça önemli rol oynar.

Sürüş hizmetlerinin yanı sıra işveren tarafından belirlenen alışveriş ve gündelik işlerin takibiyle de aile şoförü ilgilenebilir. Bu sayede gündelik işler için ayrılan zamandan tasarruf edilerek diğer yükümlülükler yerine getirilebilir. İşe alınan personeller belirli eğitimlere katılmış olmalıdır. Aynı zamanda ailenin beklentilerine uygun nitelik ve görevlere uyum sağlamalıdır.

Aile Şöförü

Aile Şoförü Arayanlar

Çocukların okula gidiş gelişlerinden gündelik işlerin halledilmesine kadar pek çok farklı görevde rol alan şoförler, aileniz için kolaylık sağlar. Aktif olarak yetkin bir aile şoförü arayışındaysanız Kalite İnsan Kaynakları tarafından sunulan danışmanlık ve aracılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İŞKUR güvencesiyle hizmet veren Kalite İK, adayların eşleştirilmesi sürecinde kurum ve kuruluşlara yardımcı olur.

Aile şoförü arayışında olanların ilan oluşturmadan önce ilk yapması gereken ihtiyaçlarına uygun iş tanımı oluşturmaktır. Tanımın oluşturulmasının aracılık hizmeti üzerinden ilan oluşturulabilir. Böylece doğru adayların başvuruda bulunması ve anlaşma sürecinin daha kolay olması mümkün hale gelir.

Aile Şoförü İş İlanları

Özel şoförlük alanında hizmet vermek isteyenler için iş ilanları kritik rol oynar. Kalite İnsan Kaynakları’nın zengin müşteri altyapısı aracılığıyla bu tür adayların ilanlara başvuru yapması mümkündür. Bununla beraber başvuru süreçlerinde başarılı olmak isteyen şoförlerin dahil olması gereken bazı eğitim programları ve yetkinlikler vardır.

Başarılı bir aile şoförü, hizmet verdiği alanda yıllar süren bir tecrübeye sahiptir. Trafik kurallarına sadık olan sürücü, güvenliği her daim ön planda tutar. Aynı zamanda müşteriyle olan ilişkilerinde sıcakkanlı, saygılı ve dengeli biçimde iletişim kurmaya dikkat eder. Bu noktada iletişim becerilerini geliştirmek adına çeşitli kurslar veya eğitimlere katılım sağlayabilir.

Aile Şoförü Ne İş Yapar?

Sürücü olarak nitelendirilmekle beraber aileler için şoförlük yapan görevlilerin sahip olduğu farklı sorumluluklar da bulunabilir. Aile ve kişilerin ihtiyaçlarına göre ortaya çıkan bu tür şoförlerin iş tanımı şunlardan oluşur:

  • Kişilerin gün içerisindeki taleplerine bağlı olarak belirlenen konumdan alınması ve istediği yere bırakılması
  • Trafik kurallarına uygun, güvenli ve özel sürüş deneyiminin sunulması
  • Anlaşma dahilinde ailenin gereksinimleri ve istekleri için alışveriş sürecinde rol alması
  • Aile tarafından verilen aracın bakım, onarım işlemlerinin takip edilmesi
  • Gerektiğinde işverenin gündelik işlerine yardımcı olunması

Aile şoförlerinin iş tanımları anlaşmalarına göre değişkenlik gösterir. Bu noktada aile ile adayın karşılıklı beklentileri oldukça büyük bir etkendir. Ön görüşmeler esnasında talep ve beklentilerin etraflıca konuşulması, sürecin bu gidişata bağlı olarak değerlendirilmesi gerekir.

Aile Şoförü Ne Kadar Ücret Alır?

Aile, birey ve kurumlar için özel şoförlük hizmeti veren personellerin ne kadar maaş aldığı merak konusudur. Çalışanların aldığı ücretler hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir. Her şoförün aldığı maaşı anlaşma şartlarına ve çalıştığı yere göre özel olarak belirlenir. Bununla beraber alanında uzman şoförlerin oldukça yüksek miktarlarda kazanç sağladığı söylenebilir.

Güncel iş ilanları ve maaş bilgisi hakkında detaylı bilgi almak için Kalite İnsan Kaynakları’nın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Yayınlanan ilanları değerlendirebilir, potansiyel iş imkanları için danışmanlık almak üzere iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede aradığınız şoför pozisyonununu bulmanız mümkün hale gelir.

Aile Şöförü

Aile Şoförü Eğitimi

Özel şoför olarak hizmet veren bireylerin belirli yetkinlik ve becerilere sahip olması gerekir. Böylece aile için daha güvenli bir deneyim sunabilir. Özel şoförler genellikle işveren tarafından tahsis edilen araçları kullanır. Kişinin gündelik yaşamı için görevlendirilmesi durumunda aile içi ihtiyaçların giderilmesinde ve iki konum arası ulaşım sağlanmasında yardımcı olur. Tüm bu görevleri etkili biçimde gerçekleştirebilmek için de eğitim programlarına katılım sağlar.

Aile şoförü eğitimleri, sürücünün iletişim becerisi ve araç kullanımı üzerine yoğunlaşır. Kişilere verilen hizmetin nasıl daha iyi konuma getirilebileceği bu eğitimler aracılığıyla öğrenilebilir. İş ilanlarında sektörel tecrübe ile beraber en çok aranan niteliklerden birisi de eğitim ve sertifikasyon programlarına katılım sağlanmış olmasıdır. Dolayısıyla eğitim alan şoför adayları, diğerlerine kıyasla, her daim bir adım daha önde başlar. Bireyin işe alınma şansı artar.

Eleman Arıyorum İş Arıyorum