Acil Durumlara Ne Kadar Hazırsınız ?

Acil Durumlara Ne Kadar Hazırsınız ?

Anne ve babalarınızın acil durumlarında bilmeniz gereken altın birkaç öneriyi sizler için araştırdık.

DOĞUM TARİHİ VE KİMLİK BİLGİLERİ

Hastaneye gittiğinizde işlemleri daha kolay yürütebilmek için aile büyüklerinizin kimlik bilgileri hangi sigortaya sahip oldukları telefon bilgileri mutlaka yazılı halde cüzdanınızda yazılı bulundurun.

DOKTORLARININ DA GİTTİKLERİ HASTANE

Aile bireylerinin sağlığı hakkında ne kadar fazla bilgiye sahip olursak acil durumlarda o kadar çabuk müdahale şansımız olur. Onların gittikleri hastaneyi sürekli görüştükleri doktorlarını mutlaka bizde bilmeliyiz. Çünkü acil durumlarda en sağlıklı bilgiyi onlardan alabiliriz.

ANNE BABANIZIN ALIŞKANLIKLARINI BİLİYOR MUSUNUZ ?

  • Anne ve babanız sigara veya alkol kullanıyor mu?
  • Her hangi özel bir diyet yapıyor mu?
  • Bir egzersiz programı var mı?

Bu soruların cevapları anne babanızın tedavi sürecinde önemli rol oynayacaktır.

HASTALIKLARI VAR MI? PEKİ SİZ NE KADARINI BİLİYORSUNUZ ?

Anne veya babanızın tansiyon, şeker, kalp gibi hastalıkları var mı bu hastalıklar için kullandıkları ilaçlar nelerdir? Örneğin hastanız kan sulandırıcı bir ilaç kullanıyorsa ve acil durumda bir müdahale yapılacaksa bunu doktora bildirmeniz çok büyük önem taşır.

AİLE BİREYLERİYLE KARARLARI HAKKINDA KONUŞUN.

Ailenizden birinin başına acil bir durum gelir ve sizden onlar adına bir karar vermeniz istenirse onları ne kadar iyi tanırsanız kararı vermeniz o kadar kolay olur. Aile büyükleriniz için en iyisini yapmak istiyorsanız ilginizi ve sevginizi eksik etmeyin. Mutlaka hastalıklarıyla ilgili bilgi sahibi olun. Ve sürekli iletişim halinde olun.

Benzer İçerikler

Eleman Arıyorum İş Arıyorum