fbpx

Demans Hasta Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Demans Hasta Bakımı

Demans hasta bakımı için kurumsal personel temini firmamıza başvuru yapabilirsiniz. Demans hastalarının gereksinimlerine uygun bakıcılar yönlendiriyoruz.

Demans nedir sorusuna en kısa yanıt bunama hastalığı olacaktır. Yaş başta olmak üzere sosyal, fiziksel etkilere bağlı olarak bunama sorunu yaşanabilmektedir. Demans hastalığı bazen Alzheimer başlangıcı olarak da bilindiğinden düzeyleri değişebilmektedir.

Demans Hasta Bakımı Ne İş Yapar?

Demans hastalığı olan bir kişinin bakımı özen gerektirdiği için bu konuda bilgi sahibi kişiler bakım sürecini üstlenmektedir.  İnsan kaynakları firmamızın en önemli özelliği referanslı ve deneyimli kişilerin gönderilmesini sağlamaktır.

  • Demans hasta bakımında hastalık gereksinimlerine göre beslenme, sosyal yaşam düzeni belirlenecektir. Hastanın yakınlarıyla iş birliği içerisinde demans hastalığının en iyi şekilde atlatılması sağlanmalıdır.
  • İletişimi güçlü ve bu işi severek yapan kişilerin yönlendirilmesini sağlıyoruz. Eğitime önem veren ekibimiz deneyim konusunda da bilgi sahibi olan kişilere öncelik verecektir.
  • Demans belirtileri hasta bakımında başarılı sonuçlar almak için önemlidir. Bilişsel olarak değişiklik yaşayan hastada hafıza kaybı görülecektir. İletişim esnasında kelime bulmakta zorlanan hasta için anlayışlı bir tavırla yaklaşmak gerekir.
  • Hastada karışık işleri yürütürken zorlanma durumu yaşanacaktır. Bu nedenle zaman konusunda acele etmeksizin bir süreç olması gerekir. El becerileri zihinsel becerileri yavaşlayan hastaya gereken zaman tanınmalı ve iyi anlamda destek verilmelidir.

Odaklanmada zorlanan hastada akıl yürütme süreçleri de sekteye uğrayacaktır. Bu nedenle bazı etkinlikleri yaparken doğru bir şekilde yaklaşmanız gerekebilir.

Evde Demans Hasta Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bunama belirtileri ile evde demans bakımını bütünleştiren bir bakış açısı sunuyoruz. Aşağıdaki kriterlere önem veriyor ve çözüm odaklı şekilde çalışıyoruz.

  • Zor durumlarla karşılaşıldığında soğukkanlı bir şekilde çözüme odaklanmak gerekir. Hastanın neden olduğu sorunlarda öfke kontrolü sağlanarak gereken yön değişimi yapılmalıdır.
  • Unutulan bir şey olduğunda hastaya karşı anlayışlı olmak gerekecektir. Hasta durumunun bilincinde değildir ve bunu isteyerek yapmamaktadır.
  • Temel yeme içme gereksinimlerini, güvenli yaşam alanı ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerekir.
  • Hasta bir hata yaptığında bunu yüzüne vurmamalı ve onu düzeltmemelisiniz. Aksi halde sorun daha da büyüyecektir.  Sevgi ve anlayışla daha iyi bir ruh halinde kalmasını sağlayabilirsiniz. Demans hastalıkları olan kişilerle bir tartışma yapmamanız gerekecektir.

Leave a Comment