Temizlik, Kalite İnsan Kaynakları

Karı-Koca Çalışanlar 

İş hayatında sıklıkla görülen karı-koca çalışanlar, her sektöre rastlanabilen örneklerdir.
Eşler, ofis ortamında yetkin elemanlardan hizmet sektöründe görev alan personellere kadar farklı iş kollarında birlikte çalışma sağlayabilirler. Karşılıklı iletişimin güçlü olması ve ulaşım masraflarının yarıya indirilmesi nedeniyle avantajlı bir şekilde iş hayatına katılmış olurlar.

Bazı şirketler ve işyerleri tarafından uygulanmayan bir durum olmakla beraber karı-koca beraber çalışanların desteklendiği kuruluşlar da bulunur. Pek çok farklı avantajı beraberinde getiren bu uygulama, doğru bir şekilde uygulandığı takdirde verimliliği artırır.

Karı Koca Aynı İş Yerinde Çalışanlar

Karı koca çalışanlar ağırlıklı olarak aynı uzmanlık alanına sahip bireylerden oluşur. İş ve özel hayatları bağlamında birbirinin en yakın dostu sayılan bu kişiler, iletişim sürecinde başarılı bir çalışma ortaya koyabilir. İletişimde gerçekleşen bu ilerleme sayesinde çalışma ve projeler daha aktif biçimde yönetilebilir. Bununla beraber iş ve özel hayatın birbirinden ayrı tutulması oldukça önemlidir.

Eşlerin beraber çalıştığı sahalardan birisi de hizmet sektörüdür. Genellikle bir ailenin, evin veya kişinin ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlü olan bu tip çalışanlar, birlikte yüksek performans sergileyebilir. Bu noktada yapılan işin de aile yapısıyla ilintili olmasının büyük bir payı vardır. Tıpkı ev içerisinde olduğu gibi iş bölümü ve imece usulüyle sorumluluklar yerine getirilir.

Karı Koca Çalışanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Karı koca çalışanlar için iş hayatında dikkatli olunması gereken bazı noktalar bulunur. Aile yapısından iş hayatındaki verimliliğe kadar pek çok farklı konuyu kapsayan bu noktalar, çalışmaların sağlıklı biçimde yönetilmesine katkı sağlar. Karı koca beraber çalışanların başlıca dikkat etmesi gereken konular şunlardır:

  • İş hayatı ve özel hayatın birbirinden ayrı tutulmasına önem göstermelidirler. Aksi takdirde verimliliğin düşmesi gibi problemlerle karşı karşıya kalabilirler.
  • Hâlihazırda çocuk sahibi olmaları durumunda doğru bakıcı seçimi yapmalıdırlar. Bu sayede gelecekleri sayılan çocuklarının gelişiminde çıkabilecek problemleri önlemiş olurlar.
  • Tatil dönemlerinde evde bulunan diğer aile üyeleriyle sağlıklı ve güçlü bir iletişim kurmaya odaklanmalıdırlar.
  • Karşılıklı iletişimlerinde saygı ve sevgi çerçevesinde hareket edilmeli, bazı noktalarda inisiyatif almaya özen gösterilmelidir.
  • İş hayatı içerisindeki karar süreçlerinde objektif bir tutum sergilenmesi gerekir. Özel hayatı kapsayan düşünceler göz önünde bulundurulmamalıdır.

Tüm bu kurallara dikkat ederek ortaklaşa çalışırken verimliliği arttırmak mümkündür. Aynı zamanda sağlıklı iletişim noktasında da avantaj sağlanabilir.

Karı Koca Çalışanlar için Öneriler

Eşiyle birlikte çalışanlar için ev ve gündelik hayat işleri için vakit ayırmak oldukça zorludur. Bunun yanında aile içi iletişimi, çocuklarla olan bağı güçlü tutmak da meşakkatli bir süreçtir. İş ve özel hayatı beraber yürütebilmek için uygulanabilecek bazı tavsiye ve öneriler bulunur. Çiftlerin önerilerden uygun olanları değerlendirerek hayatlarına almaları mümkündür.

Eşinizle beraber çalışıyorsanız yol ve ulaşım masraflarını yarıya indirmek için tek araçla, birlikte işe gidebilirsiniz. Aynı zamanda pratik yemek tarifleri hakkında bilgi edinerek öğünlerinizi sağlıklı biçimde tamamlayabilirsiniz. Böylece giderlerinizi azaltarak beraber keyifle harcayacağınız birikimler yapmış olursunuz.

Uygulayabileceğiniz öneriler arasında tatil dönemlerinizi çocuklarınız ve ailenizle geçirmeniz yer alır. İş hayatına odaklanırken sevdiklerinizi aksatmamanız ve iletişimi güçlü tutmanız oldukça önemlidir. Tatil zamanlarınızda toplu aktiviteler düzenleyebilir, aile içi etkinlikler yapabilir veya gezintiye çıkabilirsiniz. 

Karı Koca Çalışanlar İşe Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli

Ev işlerinde görevlendirilmek üzere işe alınacak karı koca çalışanlarda dikkat edilmesi gereken en nokta ulaşım ve barınmadır. İşe alınacak bireylerin eve yakın konumda ikamet ediyor olması; ulaşım açısından önemlidir. Eğer ki çalışacak çift uzak mesafede oturuyorsa barınma imkanı sunulabilir. Bununla beraber yakın oturan diğer uygun adaylar da değerlendirilebilir.

İş yerleri ve ofislerde çalışacak çiftlerin işe alımından önce detaylı ön görüşme yapılmalıdır. Görüşmelerde bireylerin iş ve özel hayat ayrımını başarılı biçimde gerçekleştireceğinden emin olunmalıdır. Aynı zamanda gelecek planları göz önünde bulundurulabilir. İşe alım süreci sonrasında da bu parametrelerin zaman zaman tekrar değerlendirilerek analiz edilmesi gerekir.

Ev İşlerinde Yardımcı Karı-Koca Çalışanlar Arıyorum

Evinizde yapmanız gereken gündelik işleri halledecek karı-koca çalışan arayışındaysanız Kalite İnsan Kaynakları tarafından sunulan aracılık hizmetini değerlendirebilirsiniz. İş ilanı oluşturmadan önce evinizin konumuna ve sizin gereksinimlerine uygun adayların profilini çıkarabilir, aday başvurularını bu nitelikler bağlamında alırsınız. Böylece yüksek performanslı ve samimi bir hizmet deneyiminin tadını çıkarırsınız.

Karı Koca Çalışanlar İçin Kolay Yemek Tarifleri

Karı koca çalışanlar için ayak uydurulması gereken yoğun bir iş temposu bulunur. Dolayısıyla evde yemek hazırlamak gibi gündelik işler için vakit ayırmak zorlu bir süreçtir. Bu noktada hızlı ve pratik bir biçimde hazırlanabilen tarifleri uygulamak avantaj sağlayacaktır. İşte beraber çalışan eşler için kolay yemek tarifleri:

  • Pilav çeşitleri pratik hazırlanması ve belirli ek malzemeler yardımıyla lezzet kazanmasıyla çalışanların vazgeçilmezi konumundadır. Karbonhidrat bakımından zengin olan bu yemekler, iş yorgunluğunu atmanıza yardımcı olur.
  • Akşamları hızlı bir atıştırmalık arayanlar için ton balığı ile çeşitli sebzelerden oluşan lezzetler vazgeçilmezdir. Pişirme gereksinimi bulunmayan materyallerden hazırlanan sandviçler sayesinde zamandan tasarruf edilebilir.
  • Balkabağı ve pırasa gibi sağlıklı malzemelerden yapılan pratik sebze yemekleri vardır. Ailenizin damak zevkine göre sebze yemekleri arasından tercih yapabilir, sağlıklı bir akşam yemeği hazırlayabilirsiniz.
  • Erişte ve makarna gibi önceden hazırlanmış materyallerden oluşan tarifleri değerlendirebilirsiniz. Doyurucu yapılarıyla öne çıkan makarna türevleri, dengeli tüketildiği takdirde sağlıklı bir seçenektir.

Tüm bu tarifler arasından ailenizin damak zevkine uygun olanları değerlendirebilirsiniz. Beraber hızlı ve pratik bir şekilde hazırlayacağınız bu yemekler sayesinde zamandan tasarruf sağlarsınız. Ayrıca ailece yenen yemeğin keyfine varmış olursunuz.

Yatılı Karı-Koca Çalışanlar

Ağırlıklı olarak aile ve kişilerin özel hayatında ihtiyaç duyduğu hizmetleri sağlayan yatılı çalışan eşler bulunur. Görev ve sorumlulukları tıpkı ev içerisinde olduğu gibi imece usulüyle gerçekleştiren bu çiftler, yüksek performanslı bir deneyim ortaya koyar. Yaşlı bakımı, yemek hazırlama, bahçe bakımı ve ev temizliği gibi görevler işin temel sorumlulukları arasında yer alabilir.

Yatılı çalışan eşler, hizmet sundukları ev sahibinin ayarladığı ev veya odalarda ikamet eder. Bu sayede kira, enerji ve mutfak giderleri gibi masraflardan tasarruf etmiş olurlar. Çalışırken birikim yaparak ileri dönem için kurdukları hayalleri ve hedefleri uygulamaya koyabilirler. Aynı zamanda işverenin ihtiyaçlarını karşılama noktasında daha başarılıdırlar. Dolayısıyla yatılı çalışan çiftler; hem işveren hem de personel açısından avantajlıdır.

Karı Koca Çalışanlar ile ilgili ilanlar

Karı Koca Çalışanlar ile ilgili yazılar

Aradığınız personel, eleman veya bakıcı için telefon numaranızı bırakmanız yeterli.

İletişim bilgilerinizi bırakın biz size ulaşalım.