fbpx

PROFESYONEL DADILIĞA GİDEN YOL

Profesyonel Dadılık

Profesyonel Dadılık Nedir?

Dadılık, en zor mesleklerden biri ve işini gerçekten başarılı yapanlar da büyük bir ödülü hak eder. Peki ya olmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir? Profesyonel kılan adımlar nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

1.Tecrübe

Tabii ki birinci sırada çocuk bakımı tecrübesi var. Tecrübe kazanmaya ihtiyaç halinde yakınlarınızın çocuklarına bakarak, onlarla vakit geçirip onların doğasını daha yakından tanımaya çalışarak başlayabilirsiniz. Tecrübe, her alanda olduğu gibi bu alanda da çok önemli bir etkendir. Sizin kendinize olan güveninizi arttıracağı gibi ailenin de size olan güvenini arttıracaktır.

2. Eğitimler ve Sertifikalar

Çocuk gelişimi ve psikolojisi hakkında eğitimlere katılmış olmak, sertifika sahibi olmak bir artı yaratır. Özel derslerle verilen eğitimlere katılmak, profesyonel anlamda bilgi sahibi olmak ta tecrübe kadar önemli bir detay olmaktadır.

3. Çocuğun Dünyasını Anlamak

Çocukları iyi anlamak için onlarla çok vakit geçirmeli, onların gözünden görebilmeli, gerektiğinde onların yaşına inebilmelisiniz. Çocuğu hareketlerinden çözebilmeli, ne istediğini anlayıp ona yanıt olmalısınız. Oyunlar oynamalı, onun kurduğu o güzel dünyada siz de bir yer edinmelisiniz.

4. Sabır

Olumsuzluklara, iyiye olduğu kadar da kötüye sabretmek çok önemli. Çocuğa büyük bir sabırla yaklaşan biri olmalısınız ve empati duygunuz da güçlü olmalıdır. Sabırlı olmak her zaman çözüm odaklı olmayı da sağlar.

Biz de profesyonel dadı konusunda da en iyi hizmeti vermeye çalışmaktayız. Her şeyin başı kalite ve güven…

Leave a Comment