fbpx

Yabancı Bakıcılar Güvenilir Midir?

Yabancı Bakıcı

Yabancı bakıcılar, çocukların küçük yaşlarda yabancı dil öğrenmesi, farklı kültürler tanıması adına avantaj sağlamaktadır. Yabancı bakıcı tercihi yaparken dikkat edebileceğiniz farklı etkenler bulunur. Güvenilir olması, eğitimi ve iş disiplini gibi etkenlere göre bakıcı seçimi yapmalısınız.

Yabancı Bakıcılar ile Kültür Uyumu

Yabancı bakıcılar, genellikle Ugandalı bakıcıFilipinli bakıcılar gibi gelişmemiş ve ülkelerinde zor şartlarda yaşayan bakıcılardır. En çok tercih edilen bu bakıcılar, ülkelerindeki refah seviyesini göz önünde bulundurarak Türkiye’de verdiği işi ciddiye alır ve işine oldukça bağlı insanlardır.

Filipinli bakıcı veya Ugandalı bakıcı seçmeniz, çocuğun iyi derecede İngilizce öğrenmesini sağlayacak bir etkendir. Yabancı bakıcıların Türk kültürüne aşina olmadığı düşünülse de aksine Türk kültürünü benimseyerek hizmet verirler. Bu noktada endişeleriniz olduğunda, bakıcılarla nasıl davranması gerektiğini açıkça konuşabilirsiniz.

Çocuğunuzun kültürümüzü, örf ve adetlerimizi öğrenmesi için birebir yaşamasına gerek yoktur. Bakıcılık eğitimi olan yabancı dadılar, bu konuda çocuğunuza eğitim verebilir ve iyi şekilde öğrenmesini sağlayabilir.

Yabancı Bakıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuk ve bebek bakıcısı seçerken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Oldukça hassas olduğumuz bu konuda, en uygun seçimi yapmak için son derece titiz davranırız. Yabancı bakıcı seçiminde de dikkatli olmamızı gerektiren önemli noktalar bulunur.

Yabancı bakıcı seçerken öncelikle bildiği yabancı diller ve Türkçeye olan hakimiyetini dikkate almalısınız. İngilizce bilen bakıcıçocuğunuzla gün boyu İngilizce konuşmamalıdır. Türkçeyi düzgün konuşuyor olmalı ve çocuğun üslubunu kötü etkilememelidir.

Bakıcı seçiminde dikkat etmeniz gereken başlıca etkenler şunlardır;

  • Bu alanda eğitim alması ve deneyimli olması
  • Gelecek planlarının işini etkilememesi, çocuğu bakıcısının değişmesine sebep olmaması
  • Kötü alışkanlıkları olmayan, sabırlı, sevecen ve güler yüzlü olmaları
  • Türk kültürüne fazla yabancı olmayan ve bu kültürü çocuğunuza öğretecek bir bakıcı olmalıdır.

Leave a Comment