fbpx

Bebeklerin Gizli Kahramanı Yeni doğan Hemşireleri

hemsire

Her yeni başlangıç beraberinde yeni zorlukları, korkuları, endişeleri ve heyecanları getirmektedir. Bu alışma süreci bazen zorluklarla, bazen de kolaylıklarla dolu bir yoldur. İyi, kötü her duyguyu iç içe yaşadığımız, hayatlarımıza sihirli bir değnek dokunmuşçasına değişen bazı anlar vardır. Bu anlardan biri de minicik elleri ve ayakları, henüz açılmamış gözleri ile dünyamıza 9 aylık bir bekleyişin ardından katılan bebeklerimizdir.

Bebeğiniz dünyaya gelmeden önce artık her şeyin değişmeye başladığını anladınız, hamileliğiniz süresince korkularınız arttı, durduk yere ağladınız, endişelendiniz fakat hepsi geride kaldı. 9 ay boyunca sabırsızlıkla beklediğiniz o an geldi! Şimdi sizi böyle duygudan duyguya sürükleyen o minik can ellerinizde. Bebeğiniz artık dünyaya merhaba dedi. Onun gelişiyle birlikte yeni yeni endişeleriniz, korkularınız da size merhaba dedi. Peki siz bu sürece anne – baba olarak ne kadar hazırsınız? Çıktığınız bu yolda sizlere en büyük desteği verebilecek, destek verirken aynı zamanda yeni doğan bebeğinizle ilgili her konuda bilgilenmenizi, adım adım öğrenmenizi, size bu yolda birlikte eşlik edebilecek kişilerden biri de yeni doğan yoğun bakım hemşireleridir.

Yeni doğan hemşireleri doğum öncesinde sizi doğuma hazırladıkları gibi aynı zamanda da doğum sonrasındaki süreçte de size destek olurlar. Hemşirelerin öncelikli görevlerinden biri de yeni doğanlara ve hasta bebeklere uygulanan tedavi ve verilen bakımın başarılı bir şekilde ve sorunsuz olarak gerçekleştirilmesidir. Yeni doğanın tedavisini, bakımını üstlenmek ve gerekli değerlendirmeleri yapmaktır.

Yeni doğan hemşireleri annelerin doğum için hastaneye giriş yaptığı andan, çıkış yaptığı ana kadar tüm süreçlerinde tam destek sağlar. Doğum öncesi annenin sakinleştirilmesini sağlamak, doğumdan sonra emzirme, alt değiştirme gibi her türlü konuda destek ve eğitim vermekte yeni doğan hemşirelerinin görevleri arasındadır. Bu desteği ve ebeveynliğe hazırlık sürecini evde de devam ettirmek mümkündür.

Kalite İnsan Kaynakları olarak bizler portföyümüzde bulunan profesyonel yeni doğan yoğun bakım hemşirelerimizle ve yeni doğan bakımında deneyimli, referanslı bebek bakımı personellerimiz ile siz değerli anne-babaların ve miniklerimizin bu zorlu ama bir okadar da keyifli zamanlarında size yardımcı olmaktan onur duyarız.

O minik parmakları tutmaya alışmak sizin için zaman alacak ama bu süreci en güzel şekilde sevgi ve güven ile birlikte yaşayacağız.

Leave a Comment