Avantajlarıyla İkiz Bebek Bakımı

Avantajlarıyla İkiz Bebek Bakımı

İkiz bebek beklediğinizi duyduğunuzda yaşayacağınız sevinç, ikiz bebek bakımının zorluğundan dolayı yerini endişe ve korkuya bırakabilir. Fakat aynı anda iki bebeği dünyaya getirmenin doğanın bir mucizesi olduğunu hatırlayıp, olumlu yönlerini aklınıza getirmelisiniz. İkiz bebek sahibi olmanın öyle çok avantajı var ki…

1. Kronik Rahatsızlıklardan Haftalarca Uzak Kalma

Gebeliğin hormonal değişimi (ikiz gebelikte yoğunlaşmıştır), genellikle gebelik öncesi hayatınızın günlük fiziksel kusurlarını en aza indirir vaya hafifletir. Alerji, eklem rahatsızlıkları gibi.

2. Bir Doğum Operasyonu; İki Bebek

Tek bir gebelik geçirerek, bir kez doğum sancısı çekerek iki bebeğe sahip olursunuz. Birçok  kadın için bu durum, en büyük avantajlardan biridir.

3. Yaşıt Çocukları Büyütmenin Kolaylığı

Farklı yaşlardan iki çocuğu yetiştirmek bazen zor olabilir. Bir tanesi yürümeye başlarken diğeri bebektir. Biri gençken, diğeri hâlâ bir çocuktur. Farklı aşamalardaki çocukların ihtiyaçları farklıdır ve onların ihtiyaçlarını karşılamak bazen zor olabilir. İkizler, ebeveynler için çocuk büyütmeyi daha kolay hale getiren aynı gelişim aşamalarını geçirir.

4. Birlikte Büyümenin Güzelliği

İkizleriniz olduğunda birlikte büyüyecekler ve her zaman ikizlerinizin bir arkadaşı  ve aynı yaşta bir kardeşi olacak. Bu durum her iki  çocuğunuz için de büyük olumluluklar yaratır. Büyürken kendilerini asla yalnız hissetmezler.

5. Paylaşmayı Öğrenmek

İkizler, oyuncaklardan ebeveynlerinin dikkatlerine kadar her şeyi paylaşmak zorunda kalırlar. Paylaşmayı öğrenmek önemli bir hayat dersidir ve bu yüzden ikizler hayata çok erken başlar.

6. Benzer Ama Benzersiz

Tek yumurta ikizleriniz olsa bileonların tam olarak aynı olmadıklarını göreceksiniz. İkiz sahibi ebeveynler için, ikizlerinin ne kadar benzer ancak ne kadar farklı ve benzersiz olduğunu izlemek paha biçilemez bir deneyimdir.

7. İkiz Kardeşlerin İlişkileri Çok Özeldir

İlk deneyimlerini daima beraber yaşayacaklardır. Oyun parkına gitmek, hayvanat bahçesini ziyaret etmek ve okula başlamak gibi… Okulun ilk günü birbirlerine destek olacak ve kendilerini daha güçlü hissedeceklerdir.

8. Daha Rahat Uyku

İkiz bebek ve çocuklar, geceleri bir odada yalnız yatmadıkları için daha güvende hisseder ve diğer çocuk ve bebeklere nazaran çok daha sakin bir uyku sürerler.

9. İkizlere Sahip Ebeveyn Prestiji

Hiç şüphe yok ki ikizlerin ebeveyni olma duygusu çok özeldir. Zaten ikizler tek çocuklardan daha nadirdir. Ayrıca ikiz bebek bakımı sürecinde neler yaptığınızı anlayabilen diğer ebeveynlerden çok fazla saygı görürsünüz.

İkiz bebek bakıcısına ihtiyaç mı duyuyorsunuz ?

Bu tatlı ve yorucu süreçte, profesyonel ikiz bebek bakıcısı hizmetine ihtiyacınız olduğunda Kalite İnsan Kaynakları her zaman yanınızda…

Benzer İçerikler

Eleman Arıyorum İş Arıyorum