Engelli Hasta Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Engelli Hasta Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Engelli hasta bakımı hassasiyeti yüksek bir hizmet olarak firmamız bünyesinde sizlere sunulmaktadır. Hastalık ve engel durumuna müdahalelerde eğitimli personel yönlendiriyoruz.

Felçli hasta bakıcı isteyen müşterilerimiz için duruma uygun müdahaleler yapabilecek bir ekip sağlanacaktır.  Bakıma ihtiyacı olan hastalarınız için doğru bir planlama ardından sürece devam ediyoruz.

Engelli Hasta Bakımı Ne İş Yapar?

Engelli hasta bakımı işiyle uğraşan kişiler için evde yatılı bakıcı talepleriniz doğru kanaldan yanıtlanacaktır. Engelli bireylerin hastalık durumu ve genel pozisyonlarına göre uygun müdahale yapabilecek ekibimiz bulunmaktadır.

 • Engelli hasta bakıcılarının en önemli görevi kişilerin yakınlarının ve doktorunun kontrolleri doğrultusunda görevini yapmaktır. Gereken durumlarda bu kişilere bilgi aktarımı sağlayacaktır.
 • Hasta bakıcının ilaç ve malzeme temini konusunda aksama olmaksızın görevi sürdürür.
 • Evde veya başka bir yerde bulunacak olan engelli hasta bakıcının malzeme temizliğine hassasiyet göstermesi gerekmektedir.
 • Engelli bireyin temizliğini sağlamakla yükümlüdür. Genel vücut temizliğine ek olarak gereken durumlarda psikolojik açıdan uygun tavırlar da sergilenmelidir.
 • Engelli bireyin yaşamını kolay hale getiren çözümler için günlük hasta bakıcı taleplerinizi karşılıyoruz.  Engelli birey kısmen bu bakıma ihtiyaç duyuyorsa kısa bir süreliğine bakıcı taleplerinizi de yanıtlamaktayız.

Belirli bir süre için görevlendirilen engelli bireyin temel sorumluluğu durumu kontrol ederek doktor bilgilendirmesi yapmaktır.

Evde Engelli Hasta Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Engelli hasta bakımı ev ortamında olduğunda süre genellikle uzun vadeyi kapsayabilmektedir. Engelli bakımı yapacak kişiden beklenen önemli detaylar aşağıdaki gibidir:

 • Güler yüzlü, hoşgörülü ve saygılı bir şekilde engelli bireyin bakımı sağlanmalıdır.
 • Hasta ve savunmasız durumdaki engelli bireyin mahremiyeti korunmalıdır.
 • Engelli bireyin sorunu kapsamında empati yapılarak ilgilenilmesi gerekir. Bu konuda gereken eğitimin alınmasına önem veriyor ve doğru personelleri size gönderiyoruz.
 • Engelli bireyin durumuna yönelik hasta bakıcı bilgilendirmesinin eksiksiz şekilde yapılması sağlanmalıdır. Tıbbi terimlerde karmaşa olmaması için durumla ilgili gereken bilgilendirme sağlanmalıdır.
 • Ortamdaki ışıklandırma ve temiz havanın en önemli konulardan biri olduğu unutulmamalıdır. Duyuları olumlu etkileyen şekilde bir yol çizilmesi gerekir.
 • Engelli bireyin güvendiği kişilere doğru bir yaklaşım sağlanmalıdır.

Hasta bakıcısı beden dilini doğru bir şekilde kullanacak şekilde seçilerek sizlere gönderilmektedir.

Benzer İçerikler

Eleman Arıyorum İş Arıyorum