Hemşirelik Hizmetleri

Hemşirelik Hizmetleri

Hemşirelik Hizmetleri Yönetmeliğinin belirlediği yöntem, hedef, nizam, yönetmelik ve ölçüler doğrultusunda hemşirelik bakımının sağlanması, geliştirilmesi hizmetlerinin yönetimi ve denetimini sağlayan kişidir.

Hastanın bakımını yaparken, insanların teneffüs, beslenme, ifna gibi temel ihtiyaçlarını dikkate alır. İlaç teminini sağlamak, iğne yapıp serum takmak, bandajlama ve tansiyon ile vücut ısısını ölçmek Hemşirelik Hizmetleri vazifelerinin arasındadır.

Hemşirelik Hizmetinin sorumluluk alanlarını 4 ana başlık altında toplamamız mümkündür.

Birinci İşlevi: Bireye, aileye ya da topluma koruyucu, geliştirici, tedavi ve rehabilite edici amaçlar ile hizmetlerin götürülmesi ve bu hizmetlerin yönetiminin sağlanmasına yardımcı olmak.

İkinci İşlevi:  Hastalar veya hizmet sunumu yapılanlar ile birlikte sağlık personelinin eğitiminin sağlanması.

Üçüncü İşlevi: Görev alanında sağlık bakımı ekibi içerisin de etkin bir şekilde rol almak.

Dördüncü İşlevi: Gerek eleştirel düşünce gerekse araştırmalar yolu ile hemşirelik uygulamalarının geliştirilmesinin sağlanması.

Hemşirelik eğitimi alan kişiler hemşirelik hizmetini hasta, sağlıklı, yaşlı, genç, zengin, fakir tüm insanların bulunduğu her ortamda ve alanda hizmet verme zorunlulukları bulunmaktadır. Kişilerin ruhsal ve bedensel olarak bu mesleğe hazır olması sonrasında da hemşirelik eğitiminin gerekliliklerini yerine getirmesi, hem kendi gelişimi hem de hizmet vereceği hastalar için oldukça önemlidir.

Hemşire, eğitim sırasında kendine gösterilen ve öğretilen bilgileri uygulama sırasında hatasız yapmak zorundadır. İnsan sağlığının ele alındığı bir alanda hemşirelik hizmeti veren personellerin sağlık durumlarının korunması açısından da oldukça önemlidir.

İnsan kaynakları sektöründe 2006 yılından bu yana İstanbul’da hizmet veren ve bu hizmeti yeni markası altına taşıyan Kalite İnsan Kaynakları, siz değerli müşterilerimize İŞKUR güvencesiyle Hemşirelik Hizmetleri portföyündeki güvenilir, tecrübeli ve işinde uzman hemşirelerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Benzer İçerikler

Eleman Arıyorum İş Arıyorum