Yeni Doğum Yapmış Anneler İçin Yepyeni Bir Fikir

Yeni Doğum Yapmış Anneler İçin Yepyeni Bir Fikir

Anne Bebek Yogası

Bebeğinizin fiziksel ve zihinsel gelişimine müthiş katlı sağlayacak, annelerin doğum sonrası forma girmelerine ve sosyalleşmesine  yardımcı olacak anne bebek yogasının tüm detaylarını sizler için araştırdık.

Anne bebek yogası;  yeni doğum yapmış anneler için doğum sonrası hafif yoga pozları içeren, rahatlarken aynı zamanda esnemenize, duruşunuzu düzeltmenize, karın ve pelvis kaslarınızı toparlamanıza yardımcı olacak basit ve uygulaması kolay bir etkinliktir. Yoga sürecinin anneler ve bebekleri için en büyük faydalarından biride bebeğinizin uykusuzluk, gaz ve tuvalet sorununa büyük oranda faydası olmasıdır.

Peki bebekleriniz yogaya nasıl dahil oluyor ?

Bebekler hareketleri anne yardımıyla yapıyor. Şarkılar ve tekerlemelerin yoğun olması sebebiyle derslere çok hızlı adapte oluyorlar. Zaman zaman bebekler yalnızca annelerini izliyor. Masajlar ve kalça karın bölgesi hareketleri sayesinde sürekli gaz çıkaran bebeklerimizin tabiri yerindeyse keyfi yerine geliyor. Bebeklerimiz için güzelde bir haberimiz var. Dersler sırasında her şey serbest. Gaz çıkarabilir, kaka yapabilir ve hatta kusabilirler. Bu etkinlik genelde haftada 1 gün ve öğrenmeye dayalı olarak yapılıyor. Öğrenilen hareketler evde tekrar ediliyor.

Anne bebek yogasının faydaları neler ?

  • Öncelikle bebeklerimizin özgürlük algıları güçleniyor.
  • Anne ve bebeğin vücudu güçleniyor.
  • Bebekleri sakinleştiriyor ve uyku düzenini sağlıyor.
  • Bebek ve ebeveyn arasında iletişimi güçlendiriyor.
  • Bebeği güvenli taşıma konusunda anneyi bilinçlendiriyor.
  • Tüm duygu organlarını uyarıyor.
  • Gaz, ağlama, uykusuzluk gibi sorunları düzenliyor.
  • Ve bebeğinizden ayrılmadan kendinize vakit ayırabiliyorsunuz.

Bebeğiniz sürünme, yürüme dönemine gelene kadar devam edebileceğiniz anne bebek yogasını, önermesi bizden deneyimlemek sizden. Çocuğunuz ve sizler için keyifli anlar dileriz.

Benzer İçerikler

Eleman Arıyorum İş Arıyorum