fbpx

Hayatınızı Kolaylaştıracak Tedbirler

Kalite İnsan Kaynakaları

Hayatı kolaylaştırmak ve huzurlu yaşamak hayatın kolay ve pratik yönlerini bilmekle mümkündür. Yoksa zenginlik ve parayla değildir.

HAROLD SHERIYAN

Nasıl ki bir projenin, bir yemeğin, bir inşaatın yapılmasında, bebek bakımında, çocuk büyütmekte, hasta ve yaşlı hizmetlerini görmekte bazı püf noktalar ve pratik çözümler varsa hayatınızı kolaylaştırmak için de yüzlercesi var.

Şimdi bunlardan bazılarını madde madde yazalım.

  1. Borçlarınızın listesini yapın ve en önce küçük miktarlıları ödemeye başlayın. Böylelikle listenin azalması ve borçlu sayınızdaki düşüş sizi daha çok çalışmaya teşvik edecek ve borçlarınızı kapatabileceğinize olan inancınızı artıracaktır.
  2. Dostlarınıza karşı vefalı olun ki, bazı şeyler ters gittiğinde size kucak açacak onlarca insan olsun etrafınızda.
  3. Büyük insanlar affeder, küçük insanlar kin tutar. Siz büyük insanlardan olun.
  4. Zorluklar, sıkıntılar ve problemlerden kaçan insanlar geri döndüklerinde bedelini olması gerekenden çok daha ağır öderler. Bu yüzden her zorluğun üstesinden zamanında gelmeye çalışın.
  5. Büyük insanların ibretlik hayatlarını okuyun. Bu size güç verecek ve sizden daha çok sıkıntı yaşamış ve buna rağmen çok şey başarmış insanların hayatları sizi hayata bağlayacaktır.
  6. Güçlü olmak istiyorsanız dürüst yaşayın. Çünkü hiçbir güç dürüst yaşamak kadar etkili değildir.
  7. Hayata karşı hedefiniz olsun. Hedefi olmayan bir gemi rüzgâr nereye savurursa oraya gitmeye mahkumdur. Bu yüzden kariyer hedefleriniz olduğu gibi karakter hedefiniz de olsun ki her rüzgârda karakter değiştiren aciz insanlardan olmayın.
  8. Son olarak hayalleriniz olsun. Bir insanı ayakta tutan tek şey hayalleridir.

Leave a Comment