fbpx
Yaşlanacağız

Yaşlılık?

Yaşlılık, insanoğlunun belirlenen yaşam beklentisine yaklaşan ya da onu aşan yaşları ifade eder ve bu nedenle de insanın yaşam döngüsünün doğal sonudur.

Yaşlılık ta bebeklik, çocukluk, ergenlik gibi insan yaşamının bir evresi. Ancak bakıma muhtaç evrelerden biri. Doğarken ve ölürken kimse yalnız olmak istemez ve yaratılış gereği de muhtacız.

Her insanın yaşlılık evresi tabii ki farklı ve istisnalar tabii ki bulunmakta ancak bazen yürüme zorluğu çeken, denge problemi yaşayan ya da Demans, Alzheimer gibi halk dilinde bunama olarak ta bilinen hastalıklarla uğraş veren yaşlılarımız da var. Ya da sadece evinde bir ses isteyen, ev işlerinde desteğe ihtiyacı olan…

Peki ne yapmalı?

Empati kurarak onları anlamaya çalışmalıyız. Mümkün oldukça onlara zaman ayırıp psikolojik ve fizyolojik yaralarını iyileştirmek adına bir el olmalıyız. Onlar bu dönemlerinde genellikle yanlarında onlara destek olup, bir hayat enerjisi olacak kahramanlara ihtiyaç duyarlar. Sizin de onlar için bir yardıma ihtiyacınız varsa işte tam da bu noktada size yardımcı olmak için burada olduğumuzu ve en az sizin kadar seçici olduğumuzu belirtmek isteriz.

Yaşlı Bakımı

Yaşlı bakımı kolay bir konu gibi görünse de aslında en zor bakımlardan biri. Büyük sabır ve şefkat gerektiriyor öncelikle. Bazen hem yaşlarının getirdiği hem de hastalıklarının etkisiyle biraz huysuz ya da mutsuz olabilir yaşlılarımız, ama onları mutlu edip yüzünde bir tebessüm oluşturacak birileri daima vardır. Biz de bu konuda güvenilir ve tecrübeli personellerimizle size yardımcı olmak isteriz. Yaşlı bakımı hakkında ayrıntılı bilgi için çekinmeden bizleri arayabilirsiniz.

Danışman Aleyna KILIÇ

Yorum Yaz