fbpx

Yatılı Bakıcı Mı Gündüzlü Bakıcı Mı?

Yaşlı Bakıcı

Çocuk ve bebek bakıcısıgünün belirli saatlerinde çalışabildiği gibi evinizde yatılı olarak da hizmet verirler. Yoğun çalışma hayatı, hastalık gibi sebepler, çocuklara ve bebeklere yeterince ilgi gösterilmemesine neden oluyor. Bakıcılar ise ihtiyaç duyulan ilgi, bakım unsurlarını yerine getirerek bebek ve çocukların gelişime katkı sağlıyor.

Yatılı Bakıcıların Faydaları

Aile büyükleri evde yeterince zaman geçiremiyor, yoğun iş hayatından dolayı enerjisi kalmıyor olabilir. Bu durumda çocukların enerjisine uyum sağlamak her zaman kolay değildir. Çocuklar, akşamları ve geceleri de bakıma, ilgiye ihtiyaç duyarlar. Oyun ablası olan bakıcıları, geceleri bebeklerin ve çocukların bakımlarına özen göstermeye devam ederler.

Yatılı bebek bakıcısıgündüzlü bakıcılara kıyasla daha fazla avantaj sağlamaktadır. Sağladığı avantajlardan bazıları şu şekildedir:

  • Evde olmadığınız saatlerde, çocuğunuz yalnız kalmayacağı için gün boyu güvende olduklarını bilirsiniz.
  • Bebeklerin temel ihtiyaçlarını günün her saatinde karşılamak gerektiği için bakımları eksiksiz olarak yapılır.
  • Yemek, oyun ve uyku saatleri düzenlenir, çocuğunuz belirli bir düzen içerisinde yaşamayı öğrenir.
  • Bakıcı, bebeğin ve çocuğun tepkilerini daha iyi analiz ederek doğru bakım rutinleri geliştirme şansı bulur.
  • Bakıcı ile uzun saatler geçirme şansı bulan çocuklar, aldıkları eğitimler sayesinde dünyaya doğru açılardan bakmayı öğrenir.

Yatılı Bakıcı ve Gündüz Bakıcı Bütçeleri

Bakıcı fiyatları, gündüz veya yatılı olmasına göre değişiklik göstermektedir. Bakıcı seçimi yaparken aldığı eğitim, tecrübeleri hakkında birçok detaya dikkat etmelisiniz. Bakıcı seçiminde önceliğiniz doğru bakıcı bulmak olmalıdır. Bakıcı kendi evinde bakacak olsa da çocuğun güvende olduğundan emin olmalısınız.

Gündüz çalışan ve çalışma saatleri tam olan bakıcılar için ayırmanız gereken bütçe ortalama 3.000 TL kadardır. Yatılı bakıcı tercih ederseniz ayırmanız gereken bütçe ise ortalama 6.000 – 7.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Leave a Comment