fbpx

Yeni Eğitim Öğretim Yılı

Yeni Öğretim Yılı 2018-2019

Sonunda biz ebeveynlerin dört gözle beklediği okul maratonu yarın başlıyor. Miniklerimizin yaptığı heyecanlı rengarenk kırtasiye alışverişleri, okul ayakkabıları, çantalar hepsi hazırlandı. Yeni başlayacak olanların alışma telaşları şimdiden zihnimizi doldurdu.

Kimi çocuklarımız heyecanla bir yıl önceki arkadaşlarına kavuşmayı beklerken kimileri de anne-babalarından ayrılmak zorunda kalmakla okulda eğlenmek arasında seçim yapmanın zorluğu içerisinde.

Liseli gençlerimiz sınava bir adım daha yaklaştıkları için stresli olsalar da özgürlüğe ve hayallerini kurdukları üniversite hayatına giden bu yolda stresle baş edebilmeyi öğrenme sürecinde.

Biz ise onları okula gönderdikten sonra yapacağımız işler ve planlamalarla yoğun hayatın içinde koştururken okul bittikten sonra çocuklarımızdan dinlediğimiz okul maceralarıyla derin bir nefes alacağız.Onları yetiştirirken verdiğimiz tavsiyelerin ve eğitimlerin hasatlarını okuldaki sosyal beceri ve iletişimlerinde görmenin heyecanı içinde her gün merakla bugün nasıl geçti günün diye sormaktan usanmayacağız. Koskoca bir yıl, uzun bir maraton iyi ve kötü bir sürü anı biriktirecek bize. Ama en önemlisi onların mutluluğu ve aramızdaki iletişimin hep güçlü kalması.

Çocuklarımız yepyeni deneyimlerle, yeni sosyal ilişkiler ve arkadaşlıklarla kim bilir hangi maceralar yaşatacaklar bize.

Bizlere sabırlı, onlara da bol başarılara imza atacağı, zihinlerinde unutulmayacak anılar biriktireceği güzel bir yıl geçirmek dileğiyle…

Leave a Comment