fbpx

Oyun Ablası ve Çocuk Bakıcısı Arasındaki Fark

Oyun Ablası

Son yıllarda pek çok ebeveyn tarafından tercih edilen ve eğitici olduğu düşünülen oyun ablası ve çocuk arasında olan fark her zaman araştırma konusu olmaktadır.

Oyun ablası 2 yaşını geçen okul öncesi çocukların gelişiminde ara sıra birlikte olarak bu dönem içinde katkılar sağlamaktadır. Çocuk bakıcıları genel olarak bebeklikten itibaren çocuğun gelişimi ile ilgilenmekte ve takip ederek her türlü bakımlarıyla ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Oyun Ablasında Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Her geçen gün anne ve babaların çok daha fazla tercih ettiği oyun ablası eğitim konusunda da önemli bir yere sahip olmaktadır. Oyun ablasında olması gereken özellikler arasında sigara kullanmamalı, disiplinli olmalı, çocuk oyunları konusunda geniş bilgiye sahip olmalı, müzik, dans ya da resim gibi konulara hakim olması gerekir. Ayrıca çok daha iyi bir seviyede İngilizce bilmeli ve bu konuda çocuğun eğitimine katkı sağlamalıdır. Bunların yanı sıra ailelerin yaşantılarına saygılı olan İngilizce oyun ablası tercih edildiğinden bu özelliklere sahip olunması gerekmektedir.

Çocuk Bakıcısında Olması Gereken Özellikle Nelerdir?

İyi bir çocuk bakıcısı için gereken özellikler arasında bebek ve çocuklara karşı sevgi dolu olup şefkatli olması gerekir. Mutlu olmalı ve iyi bir iletişi kurma becerisine sahip olmalıdır. Eğlenceli olmalı ve bebeğin gelişimde gerekli olan eğitimi almalıdır. Devamlı olarak hareket halinde olmalı ve her konuda hazırlıklı olması gerekir.

Oyun Ablası Mı Çocuk Bakıcısı Mı Tercih Edilmelidir?

Çocuk bakıcısı arıyorum diyen kişiler genel olarak oyun ablası ile arasında kararsız kalmaktadır. Ancak bebeğinin devamlı olarak bakılmasını isteyen kişiler çocuk bakıcısını tercih etmelidir. Çocuğunun farklı eğitimler alması ve ara sıra eğlenmesi ile bakımını isteyen kişiler için oyun ablası doğru bir seçim olacaktır.

Leave a Comment