fbpx

Bakıcıyla Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Yolları

Bakıcı

Anne ve babalar çocukları için tercih ettikleri bakıcıyla yaşanan sorunlar ve çözüm yolları hakkında yeterli bilgiye sahip olmalıdır.

Bebek bakıcısı çalışan ebeveynlerin en büyük ihtiyaçlarının başında olup konu hakkında her türlü bilgiye sahip olunması olası sorunların yaşanmasının önüne geçecektir. Anne ve babalar evden ayrıldıktan sonra bakıcılardan ev işleri konusunda yardım isteyebiliyor. Ayrıca bakıcı ile çocuk arasında iletişim sorunu yaşanabiliyor ve bu sorun çocuğun mutsuz olmasına neden olabiliyor. Her türlü sorun ile karşı karşıya kalmak mümkün olacağından bakıcı seçerken daha dikkatli olunmasında fayda olur.

Çocuğunuzla İletişim Kuramaması

Yatılı bakıcı arayan anne ve babaların en çok yaşadığı sorunların başında çocuk ile bakıcı arasında oluşan iletişim sorunlarıdır. Bunun için yapılması gereken bakıcı ile çocuk arasında oluşan iletişim hakkında bilgi alabilmek için deneme süresi kullanılmalıdır. Bu süre içinde çocuk ve çocuk bakıcısı arasında iletişim sorunuz olmazsa devam edilebilir.

İşe Vaktinde Gelmemesi

Özellikle çalışan anne ve babalar için bakıcı seçerken bakıcının işe zamanında gelmesinde sorun olup olmadığına dikkat etmelidir. İşe vaktinde gelmemesi ebeveynlerin zorda kalmasına neden olacaktır. Geç kalmalar devamlı olması halinde bakıcı ile pek çok sorunların yaşanmasına neden olacaktır.

Aşırı Disiplinli Olması

Aşırı disiplinli olan bakıcılar ile çocuk arasında sorunlar ortaya çıkacaktır. Bu gibi durumlarda çocuk bakıcısı her şeyin zamanına dikkat ederek çocuğun daha mutsuz olmasına ve kurallar içinde yaşamasına neden olacaktır. Kurallar çocukta istenmeyen problemlerin yaşanmasına yol açacağından anne ve baba bu durum karşısında rahatsız olacaktır.

Aniden İşi Bırakması

Bebek bakıcısı arıyorum diyen ebeveynler aniden işi bırakan bakıcılar karşısında çok zor durumda kalacağından çok daha dikkatli olmaktadırlar. Aniden işi bırakan bakıcı hem çocuğun hem de anne ve babaların olumsuz etki oluşturacaktır

Leave a Comment